Hodnocení obchodu na Zboží.cz
 
 

Jak správně naučit dítě na kole:

Jízda na kole by měla být zábava, ne trápení. Dvojnásob to platí pro děti. Jak docílit toho, aby měly vaše ratolesti kladný vztah k cyklistce už od úplných začátků? Stačí mít trpělivost a vědět, čeho se vyvarovat.

Co dítě, to jiné vlohy

Ne každé dítě je od narození cyklistickým talentem. To, že jste vy jezdili na kole už ve třech letech, neznamená, že na tom vaše děti budou stejně. A možná to jedno dítě zvládne o mnoho lépe než to druhé. Najít vhodný věk pro první cyklistické krůčky je vysoce individuální. Dejte tomu čas, vašemu malému cyklistovi přece nic neuteče! Některé děti můžou mít problémy s držením rovnováhy nebo je jízda na kole zkrátka nebude hned bavit. Jen si vzpomeňte, jak jste začínali vy.

Kolo nesmí být příliš velké

Dítě sedící na kole musí vždy dosáhnout nohama na zem. Nemá smysl začínat za každou cenu s příliš velkým kolem. Pokud nechcete první kolečko kupovat, půjčte si ho. Větší kola mají delší rám, dítě se tedy musí víc předklonit, aby se mělo šanci pevně chytit řidítek. Navíc jsou větší kola těžší, což je znát nejen při manipulaci, ale i při jízdě do kopce, a to i mírného. Kolo vybírejte podle výšky postavy dítěte, viz články na našem blogu nebo informace od výrobce.

Nebojte se jízdy z kopce

Nejtěžší je pro dítě naučit se držet na kole rovnováhu, což je při pomalé jízdě velmi obtížné. Přestože se vám to může zdát riskantní, ve vyšších rychlostech se dítě naučí na kole jezdit rychleji. Zvolte mírné klesání zakončené rovinkou. Nepočítejte s tím, že dítěti budete stačit pomalou chůzí.

Přídavná kolečka mají své výhody


Některým dětem přídavná kolečka velmi pomohou. Patří mezi ně především děti nejisté a bojácné, nebo ty, které dlouho nemohou pochopit spojitost mezi dopředným pohybem a šlapáním. Ačkoliv přídavná kolečka obvykle prodlužují dobu, než se děti na kole naučí, v některých případech malým cyklistům dodají potřebnou odvahu a pomohou jim vytvořit si ke kolu vztah.

Jistěte držením za ramena či sedlo

Děti nikdy během jízdy nejistěte držením zezadu za krk nebo za oděv. Nepomůžete tak dítěti držet rovnováhu, nedodáte mu pocit jistoty, ale naopak vytvoříte v dítěti nepříjemné pocity v souvislosti s jízdou na kole, které se špatně odstraňují. Vhodnější je jemné přidržování oběma rukama v oblasti ramen. Dítě, které se při jízdě snaží udržet rovnováhu, cítí při každém nevhodném náklonu tlak vašich dlaní, a má tak šanci na něj bezpečně reagovat. Pomáhat lze i držením za sedlo, tehdy však vykonáváte velký kus práce s rovnováhou za dítě.

Trénink by měl být krátký

Čím jsou děti mladší, tím kratší je doba, během níž se dokážou soustředit na učení nových věcí. Proto by první pokusy měly trvat klidně jen 5, 10 minut. Podle chuti a nálady dítěte postupně zvyšujte dobu strávenou na kole. Počítejte s tím, že než bude mít dítě odvahu vyrazit na kole na nějaký výlet, bude to trvat. Mějte připravenou nějakou odměnu a vždy se snažte dítě pozitivně motivovat.

 
29.01.2019
O značce CTM

CTM - PROTOŽE MILUJEME KOLA. Kola děláme s radostí, nadšením a vášní. Naše práce je zároveň naším koníčkem. Vyrábíme produkty, které používáme každý den a proto nám záleží na každém detailu. Používáme nejnovější technologie, kvalitní komponenty a jedinečné designy. Kola stavíme tak, jako kdybychom si je stavěli pro sebe. Ježdění s CTM není jen zážitek, je to životní styl, který Vás pohltí. Proč…

 
17.10.2018
Jak správně naučit dítě jízdě na kole

Jak správně naučit dítě na kole: Jízda na kole by měla být zábava, ne trápení. Dvojnásob to platí pro děti. Jak docílit toho, aby měly vaše ratolesti kladný vztah k cyklistce už od úplných začátků? Stačí mít trpělivost a vědět, čeho se vyvarovat. Co dítě, to jiné vlohy Ne každé dítě je od narození cyklistickým talentem. To, že jste vy jezdili na kole už ve třech letech, neznamená, že na…

 
29.01.2019
img O značce Rock Machine

NĚCO O ROCK MACHINE Motto: In trail we trust již od roku 1994, Milujeme kolo a vše kolem něj. Zábava díky řidítkům v rukou - to je to, co nás pohánělo při stavění kola v první garáži a žene nás to stále i v dnešní době plné nejmodernějších technologií. Samozřejmě, jsou tu měsíce prosezené u monitoru a ano, nalétali jsme tisíce vzdušných mil a stejný počet hodin jsme strávili nad každým detailem nových rámů. A přes to všechno se opět nemůžeme dočkat okamžiku…

 
31.01.2019
img O značce Leader Fox

Tradiční český výrobce kol Leader Fox vyrábí jízdní kola a elektrokola přímo v Českých Budějovicích. Firmu Bohemia Bike, která značku Leader Fox zastřešuje, založil v roce 1996 Pavel Müller, který z neznámé značky vytvořil úspěšný podnik. Návrh designu kol, příprava výroby modelů a…